Прилепчанец се заканувал и го вознемирувал семејството…

Основното јавно обвинителство Прилеп поведе постапка против…

20-годишен прилепчанец го претепал својот татко

20-годишно момче се сомничи дека го претепал…

Прилепска гимназија забрани хеланки, кратки пантолони, долги…

Прилепската гимназија „Мирче Ацев“ на својата официјална…

Општина части, плаќа народ… 141,5 МИЛИОНИ ДЕНАРИ…

Додека има овци, ќе има и волна,…

Силното невреме направи пустош во прилепско

Вчерашното силно невреме со врнежи од град…

Прегазена старица во Прилеп

Старица на 83 годишна возраст е тешко…

Знаел каде оди? Прилеп има рекордер, возел…

МВР информира дека рано утринава во периодот…

Прилепчанец прашува: “Зошто пуленот на Мицко –…

Прилепчанец ги наброи и означи во објава…

Општ грабеж: Градоначалникот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп…

Николче Мариновски е член на Советот на…

Невреме го зафати и Прилеп

Попладнево околу 18 часот регионот на Прилеп…