Борел: Не е добра идеја да им…

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, изјави…

Британски пратеник, кандидат за премиер бара да…

Пратеникот Том Тугендат, кој ќе учествува во…

(Видео) Тешко него ако го фатат –…

Министерството за земјоделство на Дагестан сними „патриотски…

Коментар на “Дојче веле”: Русите по природа…

Можеби секој народ има способност одвреме-навреме да…

(Видео) Хаос на улиците во Виена откако…

На социјалните мрежи се појави видео од…

(Видео) Сведоштво на воен ветеран од Донбас:…

Воениот ветеран на милицијата во Донбас, Вајчеслав,…

Шокантна изјава на руски милијардер: 90% од…

Рускиот бизнисмен и милијардер Олег Тинков, санкциониран…

(Фото+видео) Украинските медиуми разочарани од младите Руси:…

„Младите во Русија не се разликуваат многу…

Звучи познато за Македонците? Рускиот Патријарх ги…

Патријархот московски и на цела Русија Кирил…

Русите во Украина обвинувaaт дека се спрема…

Народната милиција на „Донетската народна Република“ соопшти…