За Бербок кинескиот претседател е диктатор…

Кинескиот претседател Си Џинпинг е „диктатор“ за…

Путин потврди: Наскоро ќе се сретне со…

Рускиот претседател Владимир Путин најави дека наскоро…

Си Џипинг ќе ги асимилира муслиманите во…

За време на неговата денешна посета на…

Бајден го предупреди Џипинг: Бидете внимателни, Кина…

Американскиот претседател Џозеф Бајден го советуваше кинескиот…

Си Џипинг: Настапи период на потреси и…

Светот моментално влезе во нова фаза на…

Кина со демарш до САД за изјавата…

Кинеската влада упати протест до американскиот амбасадор…

Бајден го нарече Џипинг диктатор

Американскиот претседател Џозеф Бајден го нарече својот…

Бил Гејтс ќе се сретне со кинескиот…

Бил Гејтс, ко-основачот на „Микрософт”, треба да…

Кинескиот претседател им нареди на безбедносните сили…

Кинескиот претседател Си Џинпинг предупреди дека земјата…

Важен разговор меѓу Зеленски и Џипинг

Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска телефонски разговарал…