Пендаровски: Немаме нови 20 години за губење,…

Ние немаме уште 20 години да чекаме,…

Јакимовски: Зошто Гордана “Доналд Реган“ Силјановска ќути…

- Најостро реагирам на изјавите на господинот…

(Видео) Пендаровски: На сите странци им ветуваат…

„Во Скопје, во Македонија доаѓа нивниот пријател…

Пендаровски: Замислете да ве најават дека утре…

Во интервју за Топ Тема претседателскиот кандидат…

Пендаровски: Јас сум ваш, вие сте мои

Претседателскиот кандидат поддржан од СДСМ Стево Пендаровски…

(Видео) Пендаровски за Ковачки: Колку вреди зборот…

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во…

Заев: Со Ковачевски се спасивме од криза,…

„Пред 7 години донесовме слобода. Успеавме да…

Бомба од Пендаровски: Најблиските соработници на Мицкоски…

Претседателскиот кандидат поддржан од СДСМ не откри…

Пендаровски: Христијан Мицкоски се смета себеси за…

Зборувајќи пред граѓаните на Ѓорче Петров, претседателскиот…

Пендаровски: Ако ги делиме граѓаните поради етничката…

Последната седмица од изборната кампања за првиот…