СТРАШНО: 300 средношколци се собрале на договорена…

Вчера вечер во трговскиот центар „Бисер“ во…

Драма во Комплекс клиники “Мајка Тереза”: Скопјанец…

На 12.10.2022 во 16.00 часот во Полициската…

(Видео) Со ваква младина треба да плачеме…

На социјалните мрежи се појави видео од…

Масовна тепачка во Волково: Интервенираше МВР

На 15.09.2022 во 10:50 часот во Полициската…

Малолетници со тврд предмет претепале дете во…

Од МВР известуваат дека на 13.09.2022 во…

(Видео) Траги-комедија: Групна тепачка со стапови среде…

Фејсбук страната "Аеродромци" објави видео од групна…

Каде живееме? За врат извадил 15-годишник од…

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за…

Приведен насилник: Тепал двајца малолетници

Полициски службеници од Полициската станица Аеродром, синоќа…

Двајца млади Американци “јаделе ќотек” во Горно…

Двајца државјани на Соединетите Американски Држави, на…

Заменик директор тепал директор на училиште во…

На 17.082022 во 11.15 часот било пријавено…