Загина 63-годишен прилепчанец при палење на стрниште

Во несреќен случај, од пожар загина 63-годишен…

„Не веруваме дека ќе ги најдеме живи“…

Спасувачките екипи ја прекинаа потрагата по шест…

Момче влегло во замрзнувач и се смрзнало…

Се сомнева дека малото момче од Кордоба…

Трагедија: Загина 29-годишно момче на патот Прилеп-Градско

Загина 29-годишно момче од Прилеп во сообраќајна…

Втор случај со починато бебе во Неготино…

Бебе на возраст од неколку недели починало…

Трагедија: Пронајдена мртва жена во Аеродром

Вчера во 17.40 часот во Полициската станица…

Исчезнатиот велешанец пронајден мртов, со автомобил излетал…

Велешанецот на возраст од 49 години, кого…

Трагедија: Почина едногодишно бебе во охридската болница

Едногодишно бебе почина денес во охридската болница.…

Трагедија во Грција: Се удавија четири деца…

Четири деца мигранти се удавија денеска во…

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА – 27 годишно момче…

На 26.08.2023 околу 13,30 часот во СВР…