Столтенберг: Русија сакаше помалку НАТО во Европа,…

Со очекуваниот близок пристап на Финска во…

Финската премиерка во посета на Киев: Со…

Финската премиерка Сана Марин денеска пристигна во…

НАТО им е помило: Финска е подготвена…

Доколку ја добие последната преостаната ратификација за…

Финскиот претседател бара САД да ја притиснат…

Финскиот претседател, Саули Нинистo, верува дека Финска…

Ништо од членството на Финска и Шведска…

Во сегашните услови турскиот парламент не може…

САД контра Турција: Шведска и Финска се…

Портпаролот на американскиот Стејт департмент, Нед Прајс, изјави…

НАЈНОВА ВЕСТ: Трилатералните преговори со Шведска и…

Трилатералните преговори за прием на Шведска и…

Ердоган: Ако сакаат Финска и Шведска во…

Шведска и Финска мора да екстрадираат до…

Финска е најсреќна земја во светот во…

Објавен е нов извештај на World Happiness…

Во 2023 Столтенберг очекува Шведска и Финска…

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во…