Бонус прашање за Николоски: Дали тој или…

Претседателот Стево Пендаровски и сопругата со години…

Еве што смеат, а што не функционерите…

Во пресрет на претседателските избори на 24…

Функционерските плати и Законот за игрите на…

Собранието денеска ќе го одржи продолжението на…

Платите на функционерите ќе се зголемат до…

Платите на избраните и именувани функционери нема…

Арсовска: Поддржувам да можат да се сменат…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска вчеравечер…

Со ребаланс на Буџетот ќе се обезбедат…

Министерот за финансии Фатмир Бесими денеска пред…

ССМ поднесе до Собранието предлог за намалување…

Сојузот на синдикатите на Македонија поднесе предлог…

Путин им нареди на руските функционери да…

Сите руски функционери треба да се префрлат…

Законот бил многу сложен: Функционерите уште најмалку…

Избраните и именуваните функционери уште долго ќе…

Трендафилов: Нема да дозволиме функционерите пак да…

На барање на Министерот за финансии Фатмир…