Зеленски се пофали: Од почетокот на војната…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во своето редовно…

Украинците се пофалија: За 18 минути срушивме…

Украинската армија тврди дека соборила четири руски…

Петровска најавува модернизација на АРМ: Ќе се…

Министерката за одбрана Славјанка Петровска најави набавка…