Десничарската партија на Герт Вилдерс победи на…

Партијата за слобода на Герт Вилдерс повеќе…

Нетанјаху со Руте: Ние сме во битка…

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху се сретна…

Јапонија и Холандија ќе обезбедат милиони евра…

Јапонија ќе обезбеди 10 милиони американски долари…

Холандската министерка за одбрана со шокантна изјава!

Холандската министерка за одбрана Кајса Олонгрен изјави…

Починат маж од Холандија пронајден во куќа…

Вчера во 05.50 часот во СВР Охрид…

Во Украина пристигнаа првите “Леопарди” од Данска,…

Првите десет тенкови „Леопард 1“, кои беа…

Македонија поразена од Холандија: Одмараше капитенот Ѓорѓиев

Без најдобриот наш одбојкар Никола Ѓорѓиев, македонската…

Холандија и Данска објаснија: Украина ќе ги…

Украина ќе може да ги користи борбените…

Украина ќе добие борбени авиони Ф-16 од…

Холандскиот премиер Марк Руте изјави дека Холандија…

Холандија влезе во рецесија

Холандската економија влезе во рецесија откако во…