Дел од општина Центар без вода

Без вода денеска од 9 часот ќе…

(Видео) Арсовска: Реконструирана улицата “Славејко Арсов” во…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, на…

Maж се обидел да силува девојче во…

Maж се обидел да силува девојче во…

Турски државјани се обиделе да ограбат куќа…

Двајца турски државјани се обиделе да ограбат…

Малолетнички се степале пред кафуле во Центар

На 02.06.2023 во 21.20 часот А.К.(45) од…

Момче од Куманово нападнато во Центар

На 25.05.2023 во 11.45 часот Д.М.(25) од…

(Фото) Опожарено возило вечерва на Водњанска: Ова…

Вечерва е опожарено возило "Пежо 307" со…

Општина Центар издаде нова дозвола за градење…

Побрзо ќе се изградат трите големи згради…

Двајца мажи тепале жена во хотел во…

На 27.04.2023 во 22.40 часот во СВР…

Вонредни инспекциски надзори во локали во општина…

Од општина Центар информираат дека продолжуваат со…