Поранешен советник во ЦИА: Жал ми е,…

Загубите на вооружените сили на Украина и…

Поранешниот шеф на ЦИА се закани: САД…

Соединетите Американски Држави и нивните сојузници ќе…

Директорот на ЦИА: Не се знае дали…

Директорот на ЦИА Вилијамс Барнс изјави дека…

Во Албанија пристигнуваат агенти од ЦИА

Апсењето на двајца руски и еден украински…

Сега ќе “им се пуштат” Бугарите: ЦИА…

Архивата на американската разузнавачка организација ЦИА изобилува…

Бомба од американските медиуми: Поранешната директорка на…

Поранешната директорка на ЦИА Џина Хаспел гледала…

Директорот на ЦИА: Душевната состојба на Путин…

Директорот на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) Вилијам…

Директорот на ЦИА: Заканата за употреба на…

Соединетите Американски Држави не ја занемаруваат можноста…

Шокантно: ЦИА уште во јануари го предупредила…

Американскиот весник „Волстрит џурнал“ објави дека американската…

Директорот на ЦИА позитивен на Ковид-19: Бил…

Директорот на ЦИА Вилијам Брнс е позитивен…