(Видео) Расте тензијата во Јапонија: Реакторите на…

Јапонската влада и Комисијата за атомска енергија…

Силен земјотрес во Тихиот Океан: Исклучена можноста…

Земјотрес со јачина од 7,6 степени според…

(Видео) Луѓето панично бегаат од домовите: Турција…

По земјотресот што вечерва ја погоди Турција,…

КАТАСТРОФА: Бројот на загинати се искачи на…

Бројот на загинати во страшните земјотреси во…

Хорор во Мексико: Силен земјотрес од 7,6…

Силен земјотрес со јачина од 7,6 степени…

(Видео) Најголемата подводна ерупција предизвика цунами во…

Пацифичката држава Тонга е погодена од бран…

(Видео) Силен земјотрес утрово ја погоди областа…

Земјотрес со јачина од 6,4 степени според…