Државата е домот што можеме да го…

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, по…

Грција ни го честиташе Денот на независноста

Честитка по повод Денот на независноста на…

Пендаровски: Нека молитвите кон Пресвета Богородица ги…

Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот христијански…

И бугарското МНР ни го честиташе Илинден:…

Срдечна благодарност за искрените честитки од нашите…

Македонските здруженија и партии од Албанија со…

Во пресрет на големиот празник, Христовото воскресение…

Рускиот Конзулат во Битола со честитка по…

Рускиот конзулат во Битола на официјалната Фејсбук…

Мицкоски со честитка за Свети Сава: Само…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Проф. Д-р. Христијан Мицкоски,…

Честитка од Претседателот Пендаровски по повод Свети…

Претседателот Пендаровски им го честита на припадниците…

Вселенскиот патријарх Вартоломеј упати честитка до новиот…

Македонскиот премиер Димитар Ковачевски доби честитка од…

На граѓаните им посакувам здравје и среќа,…

На сите православни хистијани им го честитам…