Балканот трие раце: 7.000 слободни места за…

Иако професијата останува популарна во Швајцарија, во…

Европска земја увезува „забрането“ руско злато

Швајцарија користи дупки за да ги заобиколи…

Избори во Швајцарија, според излезните анкети популистичката…

Швајцарската популистичка десница, антиимиграциска и анти-ЕУ, води…

Швајцарија ќе донира 100 милиони швајцарски франци…

Швајцарските власти денеска соопштија дека ќе одвојат…

Демократија? Казни од 1.000 швајцарски франци за…

Швајцарскиот парламент усвои закон со кој се…

Во Швајцарија идентификувани над илјада случаи на…

Швајцарските историчари идентификувале најмалку 1.002 случаи на…

Албанскиот јазик може да биде петти официјален…

Минатата година, 2,8 отсто од луѓето постари…

Министерот за правда разговарал со државниот обвинител…

Министерот за правда, Кренар Лога, остварил разговор…

Пукање во тетовско поради судски спор во…

Вчера во 21.40 часот во СВР Тетово,…

Добро утро со Инфомакс: Благословена земја е…

Вчера се навршија 102 години од смртта…