ЈСП: Голем интерес кај граѓаните за вратените…

Граѓаните покажуваат голем интерес за користење на…

Вистиномер: СДСМ шири лажни вести за Град…

Билетот на ЈСП не е поскапен, туку…

Важно соопштение од ЈСП: Привремено се прekинува…

Утре, од 22 часот, нема да функционира…

ЈСП: Превозот не поскапува туку се воведува…

СДСМ има најмалку право да зборува за…

ЈСП воведува дневен билет

ЈСП „Скопје“ воведува дневен билет за возење…

Известување од ЈСП: Во следните 3 дена…

ЈСП Скопје информира дека утре, четврток (6.01.2022 год…

ЈСП: Бараме помош од Владата, не размислуваме…

„Не размислуваме за покачување на цената на…

ЈСП со важно соопштение за граѓаните

Автобусите од јавниот превоз во Скопје утре,…

Од денеска се воведуваат ноќни линии на…

Од денеска се ставени во функција ноќните…