(Видео+Фото) Протести во Приштина, полицијата со шок бомби и солзавец. Уапсен главниот опозициски лидер

t

Денес имаше демонстрации во Приштина. Полицијата се судри со демонстрантите при што употреби шок бомби и солзавец.

Уапсени 6 лица помеѓу нив и главниот опозициски лидер и претседател на Социјалдемократската партија, Дардан Молиќај.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Косово е уапсен еден од најголемите…

Уапсен е Гезим Чела, еден од најголемите…

Хил: На маса не е признавање на…

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил во…

Орбан: Ќе стоиме со Србија ако ЕУ…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека…

Што се случува?! Три жени исчезнаа на…

Три жени биле пријавени за исчезнати во…

Се препукуваат рускиот и американскиот амбасадор во…

Амбасадорот на Руската Федерација во Србија Александар…