(Видео) Гopи жито Битола

t

Голем пожар попладнево избувна во фабриката „Жито Битола“ која се наоѓа во индустрискиот дел на Битола.

Како што пренесува репортерот на ТВ21,местото е опколено од полиција, а на теренот пристигнаа и 10 пожарникарски возила. Се прават напори да се локализира пожарот кој избувна попладнево.

На местото на настанот пристигна и градоначалникот Тони Коњановски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СЕ НАПИЛ КАФЕ И КИСЕЛА ВОДА, ЗАВРШИЛ…

Битолчанец на 42-годишна возраст завршил на токсикологија,…

Се прават анализи кои цени можат да…

Ние ќе го направиме сето она со…

Трајанов: Зошто СДСМ не ги осуди екстремистичките…

Во изминатиот месец водствата на повеќето партии…

(Фото+Видео) Падна Арачиново: Спречен транспорт на дрога…

На 24.03.2023 од страна на полициски службеници…

Македонија ѝ донира 12 хеликоптери на Украина…

Новото дебатно издание на емисијата „360 степени“,…