Објавено на:

(Видео) Русите со ново спектакуларно видео: Еве како спецназ завзема аеродром во Украина

t

Руското Министерство за одбрана објави нова снимка од слетувањето на специјалните единиците на Воздухопловните сили и преземањето контрола на еден од аеродромите на територијата на Украина.

На видеото се гледа тактичката операција, но и повеќе цивилни авиони на аеродромо.

Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Коалициониот партнер на ВМРО-ДПМНЕ ја нарекува…

Коалициониот партнер на мандатарот Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ…

Простак: Албанецот Даку по ремито со Хрватска:…

Албанија се спаси од пораз против Хрватска…

(Фото) Сообраќајна незгода кај Собрание

Пред малку се случи сообраќајна незгода во…

Што се случува во Вардар? Многу ветувања,…

Фудбалот е во центарот на вниманието ова…

Комеморативна седница по повод смртта на Стојан…

Со едноминутно молчење во Собранието денеска му…