Објавено на:

(Видео) Фановите на Ѓоковиќ гнeвни, ја гaѓaa aвстралиската амбасада во Белград со тениски топчиња

t

Навивачите на Новак Ѓоковиќ се многу гневни поради одлуката најдобриот тенисер во светот да не добие дозвола за влез во Австралија. Ѓоковиќ е во карантин и дури во понеделник ќе се знае дали на крајот ќе добие дозвола за влез во земјата и настап на првиот Гренд слем турнир во сезоната или ќе биде депортиран.

Таткото на Новак, Срѓан Ѓоковиќ, денеска имаше прес конференција на која емотивно го изрази негодувањето поради тоа што неговиот син не доби дозвола да влез. Стотици навивачи беа присутни како поддршка за Ѓоковиќ, а вечерва се случи и еден помал инцидент.


Еден навивач „наоружан“ со рекет и тениски топчиња, негодуваше пред австралиската амбасада во Белград и тоа на необичен начин. Тој со тениски топчиња гаѓаше во правец на амбасадата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И по заминувањето Ѓоковиќ пpoблеми за Австралија:…

Отвореното првенство на Австралија денеска започна без…

(Фото+Видео) По пpoблемите во Австралија, Ѓоковиќ душевниот…

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ престојува во…

Напредна технологија која може да стави крај…

Лекот против корона вирусот на кој работи…

Тенис Австралија се огласи за случајот Новак…

Тенис Австралија објави соопштение во врска со…

Анализа и дијагноза: Геноцидната свест на австралиските…

Алекс Хоук е премиер “за пример“: Откако…