ВМРО-ДПМНЕ: По сведоштвата на Миле Јовановски во Рекет, зошто обвинителството не ги повика Русковска и Заев на распит?

t

Од ВМРО-ДПМНЕ прашуваат зошто обвинителството не ги повика Русковска и Заев на распит, по сведоштвото на таткото на Бојан Јовановски.

„ Таткото на Бојан Јовановски, Миле Јовановски самиот изјави дека на врвот на рекетарската мрежа седел Зоран Заев.

Тој посочи дека Заев наредувал и управувал со обвинителството и судството. Јовановски кажа дека Заев праќал пораки со наредби кому да се вратат пасошите. Воедно тој посведочи како Заев му кажал и го предупредил Бојан Јовановски дека против него е пријавен случај за рекет.

Доколку ова е вистина, тоа значи дека ниту рекет бил можен без Заев, ниту пак е правда возможно со Вилма Русковска“ велат од партијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: Како Мицкоски на Централен комитет…

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, во денешната…

Коалицијата СДС и ДПМНЕ здружено изгласа план…

Коалицијата меѓу СДСМ и ДПМНЕ перфектно функционира…

Груевски го нокаутураше Мицкоски: Наместо да го…

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола…

МИЦКОСКИ ВЛЕЗЕ ВО ВОЈНА СО ГРУЕВСКИ: “Панорама…

Ботовите на "дувлото" денеска "кавилтетно" ја заработуваат…

8 години молчат по наредба: Прво Левица…

Социјалните мрежи вријат откако Христијан Мицкоски го…