Во Тетово се точел алкохол на малолетници откри инспекцискиот надзор

t

Ноќеска во времето од 23.00 до 03.00 часот на подрачјето на Тетово од полициски службеници од СВР Тетово во содејство со Управата за јавни приходи и Државниот пазарен инспекторат е спроведена акциска контрола за присуство на малолетници во угостителските објекти и точење на алкохол при што во два угостителски објекти во Тетово се утврдени неправилности.

Од страна на надлежните служби се преземени мерки за нивно санкционирање.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Малку испил”: Струмичанец возел со 2,34 промили…

Околу 09:50 часот полицијата денеска регистрирала 48-годишен…

19-годишник силувал малолетно девојче од тетовско

Деветнаесетгодишно момче од селото Крушопек, Скопско е…

Не било главен град, центар било: Касами…

Тетовскиот градоначалник Билал Касами се огласи во…

Од СДСМ велат Касами е изгубен во…

Од владејачката партија СДСМ, денеска реагираа на…