ГОЛЕМИ ПРОТЕСТИ ЗА ПОДДРШКА НА ЃОКОВИЌ ВО ФРАНЦИЈА: Погледнете како цел Париз скандира: Слобода за Ѓоковиќ

t

Во Париз се во тек големи протести против одлуката на австралискиот суд за Новак Ѓоковиќ.

Во непосредна близина до Ајфеловата кула се собраа илјадници луѓе, кои носат француски исрпски знамиња, како и трансперенти, барајќи слобода за Ѓоковиќ.

– Слобода, слобода, слобода…..одекнува низ Париз.

За потсетување, Федералниот суд во Австралија одлучи да му ја земе или укине визата на српскиот тенисер и истиот веднаш да биде депортиран.

Курир.рс

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХОРОР: Девојче силувано во училиште во Белград!…

Го вклучив нејзиниот мобилен телефон и почнав…

ХОРОР вести: Пронајдено девојче пред умирање, татко…

Хорор вести пристигнуваат денеска од Белград, каде…

Ако влеземе во ЕУ Македонија ќе биде…

Ако влеземе во ЕУ Македонија повторно ќе…

Бугари запреле автобус во Белград и го…

Белградската полиција уапси четворица бугарски државјани под…

Вучиќ планира до 20 октомври да отвори…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, утрово со…