Краделе од аптека во Чаир, завршиле во полиција

t

Двајца скопјани, А.И.(19) и С.А.(42), вчера на подрачјето на Чаир се лишени од слобода поради тешка кражба во аптека на улицата „Индира Ганди“ извршена на 11 декември 2021 година.

Како што соопшти МВР, при кражбата биле одземени пари, а во службен разговор А.И. и С.А. во целост го појасниле начинот на извршување на кривичното дело.

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Криза е: Кавадарчанец отишол на гости и…

МВР информира дека вчера, во 09:10 часот,…

Спасовски: Полицијата стана една од најтранспарентните институции…

Полицијата стана една од најтранспарентните институции, со…

(Видео) Ова го има само во Македонија!…

Поставениот јавен тоалет во населбата Баби во…

Страшно: Удрил полицаец со Ауди па побегнал

Полицијата го уапсила И.Ј.(40) од Струмица затоа…

Малолетник украл компјутери, лаптопи и друга техника…

Компјутери, лаптопи и друга техника била украдена…