На 18 Февруари ќе има смеење: Во МКЦ доаѓаат пет комичари

t

На 18 февруари, во „МКЦ клуб ресторан“, доаѓа Никола Радојловиќ од Белград, првпат пред скопската публика, да се претстави со свпојот нов комичен материјал наречен „Мала непријатност“.

Овој супер талентиран комичар е член на standup.rs повеќе години и добро ѝ познат на белградската сцена. Никола е еден од ретките слепи комичари на Балканот, а кога во интервју го прашуваат зошто решил да се занимава со комедија, тој вели дека тоа е зашто не сака да биде духовит по секоја цена.

Како засилување, од Охрид преку Стража во Скопје доаѓаат четворица стендап-комичари, кои ќе ѝ се претстават на публиката со материјалот BEST OF, внимателно селектиран по многу нивни настапи.

Настанот почнува во 20:30 часот, а билетите можете да ги набавите по цена од 400 денари на mktickets.mk и во продажната мрежа на „МК тикетс“ низ републиката.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МКЦ БИЛ ПРЕТВОРЕН ВО СЕМЕЈНА ФИРМА: Не…

Програмскиот колегиум на Младинскиот културен центар призна…

Шанкер земал 700 евра плата, повлечени околу…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска…

„Македонска глаголица. Македонска кирилица“ – Изложба на…

„Македонска глаголица. Македонска кирилица“ е изложба на…

Се укинуваат гратис влезниците во МКЦ

Младинскиот културен центар соопшти дека од 1…

На 18 Февруари ќе има смеење: Во…

На 18 февруари, во „МКЦ клуб ресторан“,…