Приведен дилер од тетовско Шемшово

t

Денеска (22.02.2022) околу 11.20 часот во тетовско Непроштено, полициски службеници на СВР Тетово го привеле 35-годишниот А.А. од тетовско Шемшово за доиздржување на затворска казна од 14 месеци, инаку осуден за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, казниво по член 215 од Кривичниот законик.

По приведувањето, А.А. бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Идризово“ во Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прегазено дете во Тетово!

33-годишник вчера прегазил дете во Тетово. –…

Наставник натепал ученик, се огласи министерот Шаќири

Тетовската полиција соопшти дека уапсиле наставник кој…

ГОЛЕМА АКЦИЈА ЗА СУЗБИВАЊЕ НА УЛИЧНО ДИЛЕРСТВО:…

Во рамки на криминалистичка истрага која од…

19-годишник од Тетово го нападнал неговиот татко,…

Рано утрово во 05.00 часот во тетовски…

Претрес во Охрид, пронајдена дрога!

На 22.05.2024 во 21.20 часот во Охрид,…