Пронајдено мртво тело на мигрант во езерото во Речица

t

Тело на машко лице, мигрант било пронајдено во водите на езерото во кумановското село Речица, соопшти денеска СВР Куманово.

На телото немало траги на насилство.

-Вчера во 16:03 часот во СВР Куманово било пријавено дека во водите на езерото во село Речица било пронајдено тело на машко лице – мигрант. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а увид на местото извршила екипа од СВР Куманово, информираше полицијата.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител по чија наредба телото било дадено на погребно претпријатие.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мртов мигрант пронајден во барака во транзитниот…

Во барака во транзитниот центар Табановце вчера…

Нуркачи го пронајдоа телото на момчето што…

Пронајдено е телото на 14 годишното момче…

Во Крим пронајдено тело на дете во…

Спасувачите успеале да пронајдат тело на едно…

Обдуцентите не можеле да ја утврдат причината…

Струмичкото обвинителство издаде наредба за дополнителна тимска…

Пронајдено мртво тело на мигрант во езерото…

Тело на машко лице, мигрант било пронајдено…