Сакал да поткупи полицаец со 50 евра, уапсен жител на Бузалково

t

Жител на сеото Бузалково, Скопско сакал да поткупи полицајци на граница со педесeт евра. 

Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, лицето се обидело со мито да пренесе преку граница друг жител на истото село, ама тој имал судска забрана за излез од земјава. 

– СВР Скопје поднесе кривична пријава против Н.Џ.(48) од с. Бузалково, велешко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „давање поткуп’’. 

На 27.11.2023 на Граничен премин Долно Блаце, на излез од државата, пријавениот на полициски службеник му понудил поткуп од 50 евра за да пушти лице од с.Бузалково за кое има „Судска забрана за излез од РСМ” – соопштуваат од МВР. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведени две лица поради основи на сомнение…

Денеска (06.05.2024) во 15.20 часот полициски службеници…

Приведен Грузиец, нудел поткуп на Табановце

Приведен е Грузиец поради нудење поткуп, соопштија…

Се обидел да поткупи полициски службеник, па…

Денеска (11.02.2024) во 07.30 часот, полициски службеници…

Сакал да поткупи полицаец со 50 евра,…

Жител на сеото Бузалково, Скопско сакал да…

Полицијата досега уапси три лица во Србија…

Полицијата досега уапси три лица во Србија…