Се вљубивме пред четири години, сонуваше да стане професор: Момчето на Викторија си ја отвори душата

t

Нашата љубовна приказна започна пред четири години. Се запознавме преку заеднички пријатели. По неколку дружби и забави, решивме да бидеме во врска, открива Леонид Даов, момчето на 24-годишната Викторија Николова која на 20 јануари беше прегазена кај „Сити мол“.

Во искрено интервју за „Женски магазин“ тој отворено зборува за својата девојка.

„Дипломираше на филолошки факултет, отсек англиски јазик во Штип, со најголем просек во генерацијата. Беше запишана на магистерски студии. Работеше секое лето по програмата за размена на студенти во Германија. Сакаше да ги заврши магистарските студии и сонуваше да стане професор по англиски јазик. Планираше повторно работа во Германија. Во план ни беше и прво заедничко патување“, раскажува Даов, студент на факултетот за информатички науки и компјутерско инженерество во Скопје, вработен како програмер во програмерска компанија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Имаме со што да се гордееме: Охриѓанката…

– Емилија Николовска со своите 17 години…

И ова го утнаа: Пропадна тендерот за…

Јавното претпријатие за државни патишта го поништи…

Паметниот споменик на Прличев вандализирани за нецели…

Нецели 48 часа од поставувањето на паметниот…

Ќучук: Патот на Македонија кон ЕУ ќе…

Патот на Македонија кон ЕУ ќе биде…

Француски адмирал: „Против кинеската морнарица, ќе победиме…

Началникот на генералштабот на француската морнарица во…