Објавено на:

Совет Русија-НАТО на 12 Јануари – Предлага Столтенберг

t

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и предложи на Русија состанокот на Советот Русија-НАТО да се одржи на 12 јануари 2022 година, кога во Брисел ќе се одржи седница на Воениот комитет на НАТО на ниво на началник на Генералштабот, соопшти прес-службата на Алијансата за ТАС С.

Се наведува дека НАТО е веќе во контакт со Русија и се договараат околу датумот кога би се одржала средбата.

Тензиите меѓу Русија и НАТО се на високо ниво поради ситуацијата во Украина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија ја презема контролата над големиот аеродром…

Претседателскиот декрет ги префрли акциите на Аеродромот…

Уапсен осомничен саботер за теpopистичкиот напад на…

Саботерот имал двојно руско-италијанско државјанство, бил регрутиран…

Митовски: Никогаш, никому американците не влепиле ваков…

Не дека многу ги почитувам или поздравувам…

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…

Невработеноста во Русија достигна историски минимум

Бројот на невработени лица падна под 3%…