Објавено на:

Трагедија…: Извлечено тело на 3-годишно дете од Егејското Море

t

Тело на детето е извлечено од Егејското Море, две недели по несреќите што се случија во тој реон, а во кои учествуваа бродови со мигранти.

Телото е пронајдено во близина на островот Наксос, а властите доцна синоќа процениле дека жртвата е висока 85 сантиметри, на околу три години, пренесе АП.

Телото ќе биде пренесено во Пиреја за вештачење. Во четвртокот беа пронајдени уште четири тела – маж, жена и две девојчиња, три во близина на Наксос и едно во близина на островот Парос.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Исчезнатиот велешанец пронајден мртов, со автомобил излетал…

Велешанецот на возраст од 49 години, кого…

Ди Цајт: Победа на Русија ќе значи…

Русија не треба да ја добие војната…

Педофил допирал по телото малолетна штитеничка од…

Вчера во 16.00 часот во СВР Скопје,…

Трагедија: Почина едногодишно бебе во охридската болница

Едногодишно бебе почина денес во охридската болница.…

Путин: Земјите од “златната милијарда” го експлоатираат…

Современите кредитни односи се организирани на тој…