Објавено на:

Тројца се од Македонија: 19 aлбански репрезентативци не се родени во Албанијa

t

Кога ќе се погледнат личните карти на играчите кои ќе настапат на Европското првенство се забележува дека мноумина не се родени во земјите за кои настапуваат.

Предничи репрезентацијата на Албанија. Таму дури 19 играчи не се родени во Албанија, а тројца се од Македонија. Станува збор за Насер Алију кој е од Куманово, Таулант Сефери и Јасир Асани.

Од друга страна има 15 фудбалери кои се родени во Германија а на ова европско нема да играат за Германија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Стерјовски: Македонците и седум други малцинства не…

Македонците во Албанија, заедно со претставници на…

Советот на ЕУ одобри 13 милиони евра…

Советот на ЕУ објави дека одобрил доделување…

Врховниот суд на Албанија ја потврди затворската…

Врховниот суд на Албанија во петокот ги…

Шпанскиот репрезентативец Jамал ​ стана најмладиот стрелец…

Ламин Јамал, фудбалскиот препрезентативец на Шпанија, стана…

Англија прва, Данска и Словенија без победа…

Англија со една победа, Данска и Словенија…