Објавено на:

Уапсен е водачот на хрватските хулигани кои убија грчки навивач во Атина

t

Полицијата во Атина уапси грчки држјавнин, навивач на Панатинаиокос, по кого се трагаше за нередите кои доведоа до убиството на 29-годишниот навивач на АЕК, јавуваат тамошните медиуми.

Како што пишуваат грчките портали, идентификуван бил благодарение на видео снимките од инцидентите, а уапсен бил во неговиот дом.

Во меѓувреме, полицијата трага по уште 10 хрватски навивачи, а за властите сѐ уште е непознат идентитетот на убиецот на младиот Грк.

Поради тоа истрагата е проширена и е распишана нова потерница за уште еден Грк и за уште пет Хрвати.

Грчката полиција досега уапси и притвори 105 хилугани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Српската полиција на нозе, се контролираат сите…

Веста за бруталното убиство на Вања не…

Издадена меѓународна потерница за Љупчо Палевски, осомничен…

Министерството за внатрешни работи издаде меѓународна потерница…

Монструозно: Таткото на Вања направи ЛАЈК со…

Таткото на Вања попладнево e донесен во…

Психолози: Без разлика на тоа што еден…

Откако случајот со 14-годишната Вања Ѓорчевска од…

Медиумите во регинот за убиството на Вања…

Медиумите од регионот објавија вести за најновите…