Објавено на:

(Фото) Вечерва снег низ Македонија: Еве какво време не очекува во наредната недела

t

Вечерва снег без престан врне на сите повисоки места и планини во земјава.

Снег врне во Маврово, Попова Шапка, Крушево,Пониква, Нижо Поле како и Копанки.

Времето утре ќе биде променливо облачно, многу студено и ветровито. Во планинските подрачја повремено ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од северен правец.

Во вторник времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Во среда времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец.

Во четврток времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Димни бомби и бело знаме: Косовците…

Демонстрантите на денешниот протест во Приштина фрлија…

ПУТИН ВЕЧЕРВА ИМ ОДГОВОРИ НА БРИТАНЦИТЕ: Поставуваме…

Москва и Минск се договорија да разместат…

Добра вест за нашинците во Германија: Нова…

Македонската дијаспора во Германија е голема и…

Суспендиран полицаец, вознемирувал средношколки

На 24.03.2023 добиена е пријава од средно…

Има ли подобар? ,,Комитата” Бобан Илиоски со…

Има ли подобар..? Бобан Илиоски е победник…