Објавено на:

Хаос во училиште кај Бит Пазар: Малолетници се тепале, соучениците ги разделиле, но тука не завршила драмата

t

На 31.03.2022 во Полициската станица Бит Пазар било пријавено дека околу 14:00 часот во училница во средно училиште на подрачјето на Бит Пазар настанала физичка пресметка помеѓу двајца малолетни соученици.

Според пријавеното, тие биле разделени, по што едниот од нив излегол од училницата и набргу потоа се вратил со уште едно лице и се обиделе физички да го нападнат другиот ученик.

Како што е пријавено, тие биле спречени од останатите ученици, меѓу кои и ученичка, која ја повредиле.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одбрана ќе набавува осум нови хеликоптери, најавува…

Министерството за одбрана ќе набавува нови повеќенаменски…

Борел: Партнерството меѓу Русија и Кина има…

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика…

Вучиќ: Целта во надворешната политика е да…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во…

Ахмети го назначи Рафис Алити за кординатор…

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во…

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…