Чепна кај што не треба: МВР во координација со јавен обвинител ќе го гони Виктор Стојанов за закани и омаловажување на полициски службеник

t

Во текот на вчерашниот ден, Бугаринот Виктор Стојанов на социјалната мрежа Фејсбук нудеше награда од 200 евра за оној кој ќе го открие идентитетот на полицискиот службеник кој вчера ги приведе Бугарите кои напаѓаа македонски полицајци на граничниот премин Деве Баир.

Подоцна Виктор Стојанов ја избриша објавата велејќи дека Фејсбук сам ја отстранил, но можеби и не е така.

Од Министерството за внатрешни работи велат дека Стојанов ќе биде соодветно гонет за закани и омаловажување на полциискиот службеник.

– Во координација со јавен обвинител ќе бидат преземени сите мерки во врска со заканите и омаловажувањето на македонски полцииски службеник од страна на државјанин на Р. бугарија, В.С во врска со вчерашниот настан на граничниот премин Деве Баир, велат од МВР.

Во продолжение избришаниот Фејсбук статус на Стојанов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најкреативни затвореници во светот, МВР објави видео…

Министерството за внатрешни работи, Биро за јавна…

За првпат Европската регионална конференција на ИНТЕРПОЛ…

Владата ја разгледа и усвои и Информацијата…

Акција на МВР: Скопјанец чувал еден килограм…

38-годишен скопјанец е уапсен денеска откако во…

Акциска контрола на МВР во угостителски објекти:…

Ноќва (19.03.2023) во периодот од 00.00 до…

Акциска контрола на МВР: Казина во Прилеп,…

При спроведена контрола од страна на припадници…