Објавено на:

Јелена Карлеуша пресметала колку ќе живее: „Имам уште 12 и пол години, би сакала да…“

t

Поп-ѕвездата е една од најинтригантните јавни личности во регионот…

Поп дивата Јелена Карлеуша секако е една од најинтригантните јавни личности на целиот Балкан, но она што и се случи во последните неколку години не ја скрши, туку, како што самата истакнува, напротив, само ја засили.

– Во мојот живот отсекогаш имало многу болка. Тоа што сум доживотна силна жена за јавноста не значи дека ударите не ме повредуваат. И во животот и во љубовта само јас знам да издржам и да стиснам заби, па јавноста мисли дека е нормално да напаѓам, линчувам, да се изложувам на притисоци и да ги нарушувам моите човекови и женски права. За жал, животот толку ме зајакна со удари, толку многу се борев и приватно и професионално што не знам за поинаков начин на функционирање – освен клинч, чувар и борба. Посакувам мојот живот досега да не беше толку стресен и болен, но тоа е мојата карма. Некој би бил уништен од сето ова, но јас избрав да не се предадам. Имам само еден живот и не сакам да бидам жртва, имам ќерки, сакам да им бидам пример како жената се бори и победува – изјави Јелена, која пресметала дека и останиува уште 12 и пол години квалитетен живот, ако не се брои сонот.

Јелена откри дали тоа значи дека и остануваат уште 25 години живот.

– Па уште не се 25. Од тие 25 години половина ќе спијам, значи ми остануваат уште 12 години, нека бидат 13, нека бидат 15, бидејќи спијам малку, страдам од несоница. Спијам два-три часа. Според мојата пресметка, 12 и пол години активен живот. Тоа е многу малку време за мене. Ќе живеам уште 12 и пол години живот. Мислам дека е време отсега да се обидам да ја најдам среќата и радоста на секој можен начин и да не се грижам дали тоа ќе му пречи на некој друг, дали некој ќе има нешто да каже за тоа, бидејќи имам уште 12 и пол години. Би сакала да бидам запаметена и би сакала да оставам трага – изјавила Карлеуша во подкастот на Информер.

Јелена еднаш истакна дека не се плаши од смртта.

-Имав депресивни фази, како и сите други, само што таквите моменти ми траат многу кратко. Јас сум голем борец и најдобро се борам против сопствените слабости. Не се плашам од смртта. Се плашам само да не почнам да заборавам. Затоа работам напорно и посветено за моето име да остане запаметено во времето кога веќе не сум наоколу. За мене оставањето белег во времето значи бесмртност и затоа мислам дека е навистина добро да се биде ЈК – изјавила поп ѕвездата.

Фото: Инстаграм
Извор: Telegraf.rs

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јелена Карлеуша пресметала колку ќе живее: „Имам…

Поп-ѕвездата е една од најинтригантните јавни личности…

Рано утрово Душко ја фатил за коси…

Рано утринава околу 5 часот српската пејачка…

(Видео) Kaрлеуша се запозна со Георгина на…

Јелена Карлеуша и Ѓорџина Родригез се запознаа…

“Ме осудија за два твита”: Сопственикот на…

Драган Вучиќевиќ, главен уредник и сопственик на…

Подгответе се за шок: Еве какво образование…

Меѓутоа, јасно било дека Ноле не може…