AA реагира: Четири месеци по тpaгедијата во Тетово, се уште никој не одговара за 14-те граѓани кои изгоpеа живи

t

Алијансата за Албанците преку соопштение реагира дека 4 месеци по трагедијата во болницата во Тетово каде живи изгореа 14 пациенти, се уште нема одговорен. Алијансата за Албанците директно ја обвинува актуелната власт дека ја крие вистината за оваа трагедија, па дури и ги исмева семејствата на загинатите.

“Четири месеци по трагедијата во Тетово, се уште никој не одговара за 14-те граѓани кои живи изгореа.
Актуелниот режим уште од првите денови по трагедијата почна да ја крие вистината, трагите од злосторството и да ги исмева роднините на жртвите депонирајќи, а потоа отфрлајќи ги оставките. За да биде иронијата поголема, министерот и заменик министерот за здравство не добија отказ кога живи изгореа 14 тетовци, туку кога требаше да се прават политички пазарења за да се преживее режимот. Ова само го потврдува она што постојано го предупредувавме, дека моќта на хибридниот режим е поважна од животот на граѓаните”.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пожарникар повреден при гаснење на пожар во…

Пожар настанал вчера вечерта околу 20 часот…

Трагедија во Бугарија: Девојче почина за време…

Ученичка од англиската гимназија во Бургас починала…

Продолжува судењето за модуларната болница во Тетово

Во Основниот суд во Тетово за денеска…

Трагедија: Дете почина откако во тешка состојба…

Тетовската полиција информира дека вчера било пријавено…

Четириесет и петгодишен тетовчанец се бори за…

Четириесет и петгодишен тетовчанец се бори за…