И сега што правиме? ФБИ вели коронавирусот…

Американското Министерство за енергетика го ревидираше своето…

Добра вест: Ковид-прекршителите ќе добијат условна наместо…

Добра вест за луѓето кои имаат прекршоци…

Во земјава регистриран првиот случај на зараза…

 Институт за Јавно Здравје (ИЈЗ) утрово соопшти…

Страшно: Речиси 60.000 луѓе во Кина починале…

Кина денеска соопшти дека речиси 60.000 луѓе…

Во Романија регистрирани два случаи на “Кракен”,…

Светската здравствена организација соопшти дека нема „непосредна…

254 случаи на Ковид-19 за неколку денови

Нови 254 случаи на коронавирус се регистрирани…

И после три години откако почна, сè …

Точниот број на смртни случаи од ковид-19…

90% од светската популација има стекнато имунитет…

Според директорот на вонредни ситуации во СЗО,…

Го прогласуваме за умрено: Пад од 90%…

Бројот на смртни случаи од Ковид-19 нагло…

Осум починати од Ковид-19 минатата недела

Министерството за здравство, повикувајќи се на податоци…