Мој е живот “Швицарска”: Пукање кај подвозникот…

Победата на Швајцарија над Србија со 3:2,…

Ја освојуваат Британија: Секој трет мигрант кој…

Британските медиуми пренесуваат дека секој трет имигрант…

Курти: Албанците историски се народ од ослободителен…

Во Амбасадата на Албанија во Приштина, по…

Зендели: ДУИ и Алтернатива да го иницираат…

Ќе видиме како ќе се позиционираат. Одговорноста…

Од заедничката историја со Бугарија издвојуваме: 80…

Од заедничката историја со Бугарија го издвојуваме…

Британците незадоволни: Албански мигранти ги полнат нивните…

Албанците ги окупираат британските затвори”, пишуваат британските медиуми во…

(Видео) Двајца Црногорци и Србинка ограбиле албанска…

Двајца црногорски државјани и една Србинка се…

Албанците во јужна Србија бараат да имаат…

Мустафи: Албанците во Прешевската долина треба да…

Најчевска: Мнозинството етнички Албанци не ја признаваат…

Се уште е актуелна темата за исвиркувањето…

Во Италија уапсени албански сопружници и запленета…

Италијанската полиција во градот Мјештре уапси албанска…