Ова е тоа „има и полошо“? Инфлацијата…

– Цените во Аргентина пораснаа толку драматично…

Инфлацијата во Аргентина стигна до 211,4%, максимум…

Аргентина се соочува со екстремно висока инфлација.…

Аргентина официјално им рече „НЕ“ на БРИКС

Претседателот на Аргентина, Хавиер Милај, официјално ги…

Новиот претседател на Аргентина започнува со „шок…

Хавиер Милеи вети радикални мерки за борба…

Новиот аргентински претседател предупреди на „полоши“ времиња…

Во својот инаугуративен говор во неделата, Хавиер…

Новиот претседател на Аргентина, Милеи, положи заклетва

Новиот претседател на Аргентина, Хавиер Милеи денеска…

Милеи избра поранешен трговец на JPMorgan за…

Луис Капуто, познат по врските со Волстрит,…

Кина кани нови членки во БРИКС: Аргентина…

Кина денеска ја потврди својата поддршка за…

Денес втор круг од претседателските избори во…

Гласачите во Аргентина денеска ќе излезат на…

Силен земјотрес во Аргентина бил почувствуван и…

Силен земјотрес со јачина од 6,4 степени…