Заедничка вежба на армиите на Македонија, САД…

Владата на денешната седница донесе Одлука за…

“Бајрактарите” пристигнаа во Приштина

Косовските премиер Албин Курти, најави дека косовската…

Белоруската армија одржа тактичко-специјална вежба на границата…

Вооружените сили на Белорусија одржаа тактичко-специјална вежба…

Кадиров ќе формира сопствена армија: Да ги…

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров рече дека размислува…

Албанската армија влегува во Косово: Ќе помагаат…

Војници и возила на албанските вооружени сили…

ШТО СЕ СЛУЧУВА?! Белорусија почна ненадејна проверка…

Во Белорусија започна ненадејна проверка на борбената…

(Видео) Борците на ДНР заробија најмалку 17…

Од ДНР соопштуваат дека се заробени група…