Албанскиот претседател му честиташе на Џафери: Албанците…

Претседателот на Албанија, Бајрам Бегај, му честиташе…

Бегај: Сите држави да го признаат Косово…

Албанскиот претседател Бајрам Бегај во обраќањето пред…

Пендаровски на средба со Бегај: Има потреба…

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со…

Бугарија принципиелно и целосно ја поддржува Албанија…

Бугарија ја потврдува постојаната силна поддршка за…

Албанија го советува Курти: Слушај ги сојузниците!

Албанскиот претседател Бајрам Бегај и албанскиот премиер…

Пендаровски пристигна во Пустец, го пречека албанскиот…

Претседателот на државата Стево Пендаровски и сопругата…

Бегај ги повика лидерите на Албанците да…

Претседателот на Албанија, Бајрам Бегај ги повика лидерите на…

(Фото) Хрватскиот и албанскиот претседател пречекани со…

Пречекот на хрватскиот претседател Зоран Милановиќ и…

Албанскиот претседател: Во никој случај не прифаќаме…

Претседателот на Албанија, Бајрам Бегај, вчера се…

Договорот од Охрид е гаранција за мирот…

Албанскиот претседател Бајрам Бегај ја поздрави, како што наведува…