Страшна бура ја зафати Европа: Загинати во…

Бурата „Киаран“ предизвика природни катастрофи низ Европа.…

(Видео) Најмалку девет лица загинаа во катаклизмично…

Најмалку девет лица загинаа, многумина од паднати…

Предупредување за бура во Британија: Службите го…

Британската метеоролошка служба денеска издаде ретко црвено…

Каде ќе паднат? Геомагнетна бура „уби“ 40…

Вселенската компанија „Спејс-екс“ лансирала 49 сателити на…

(Видео) Стрaшна бурa со денови дивее на…

Силен град и дожд го поплавија грчкиот…

Жена почина при пад на дрво поради…

Една жена е убиена од паѓање на…

(Видео) Бајден остана зaглавен во претседателскиот авион…

Претседателот на САД Џозеф Бајден денеска 30…