(Видео) Зеленски: Годинава Русија ќе изгуби сто…

Ситуацијата на фронтот е тешка. И покрај…

Се спукаа Зеленски и Кличко: Кој работел…

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко му одговори…

(Видео) Зеленски: Украина никогаш нема да прифати…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во редовното видео-обраќање…

Зеленски: Неуништлив народ на неуништлива земја, слава…

Неуништлив народ на неуништлива земја! Денес го…

Зеленски со ново барање: ОН да одговори…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го повика Советот…

(Видео) Зеленски бара ОН да ѝ го…

Русија долго време се обидува да го…

Зеленски ќе се обрати на итниот состанок…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ќе се обрати денеска на…

Сега ја добиваат војната – Зеленски: Ја…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски на Фејсбук се…

(Фото) Зеленски: Украина секогаш ќе им биде…

Украина секогаш ќе им биде благодарна на…

Зеленски бара НАТО да му ги спаси…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска ги повика…