Ердоган се пофали: Турција лансира нов сателит…

Нов турски сателит за набљудување ќе биде…

Русија ќе војува и во Вселената: Вселенските…

Вселенските објекти што ги користат САД и…

(Видео) Освојување на Вселената: Кинеските астронаути пристигнаа…

Новиот тим астронаути стигнаа до кинеската вселенска…

Србија, Хрватска и Црна Гора се подготвуваат…

Очигледно Хрватска, Србија и Црна Гора се…

Русија ја прекинува вселенската соработка со Европа:…

Русија ја прекинува вселенската соработка со Европа…

(Видео) На одмор во Вселената: Реализиран првиот…

Ракетата „Фалкон 9“ со бродот „Кру Драгон“…

Ќе не гаѓаат од Вселената: Русија ќе…

Русија ќе ја промени целта на својата…

Роскосмос го оштети Западот за 12 милијарди…

„Роскомос, како одговор на санкциите, му нанесе…

Каде ќе паднат? Геомагнетна бура „уби“ 40…

Вселенската компанија „Спејс-екс“ лансирала 49 сателити на…

Откриен вселенски објект што зрачи радиобранови: Можно…

Додека мапираа радио бранови низ универзумот, астрономите…