Путин планира да го посети Донбас?!

Во саботата, руските трупи поразија три непријателски…

Захарова: Не го споредувајте Косово со Донбас…

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на…

Ќе ги вработува во администрација? 6,5 илјади…

Шест и пол илјади жители на Доњецк…

Медведев: Референдуми во Донбас треба да се…

Референдумите во Донбас се од големо значење…

Бомба: Песков најави посета на Путин на…

Рускиот претседател Владимир Путин ќе го посети…

Путин: Имаме обврска да им помгнеме на…

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека должност…

Украински генерал призна: Русите напредуваат во Донбас,…

Генералот Валериј Залужни, врховен командант на вооружените…

Не пукал со оружје, само чувал стража:…

Не го прочитав договорот и не добив…

Меѓународната на нозе: Британец, Швеѓанец и Хрват…

Уште пет странски платеници кои се бореле…

(Видео) Француски поручник од фронтот: Ќе го…

Вишиот поручник на француската армија Франсоа Модам…