(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: Македонија започнува со сериско производство…

Македонија започнува со сериско производство на дронови…

Бугарија во паника: Пронајден дрон, не се…

Модуларна формација за отстранување муниција од поморската…

Белгија ќе користи специјален дрон за транспорт…

За прв пат во Белгија патнички дрон…

Драматично видео од Москва: Дрон удри во…

Солитер во центарот на Москва ноќеска е…

Видео од моментот на нападот со дрон…

Русија утринава го призна нападот на украинските…

Киев се обидел да го нападне Крим…

Киев организирал напад врз објекти на Крим…

Украинците повторно се обиделе да ја нападнат…

Украина утрово изврши напад со беспилотно летало,…

Русија силно ќе одговори на нападите со…

Москва рано утринава беше нападната со беспилотни…

Мистериозен дрон го попречи воздушниот сообраќај над…

Американската федерална управа за воздухопловство денеска соопшти…

Хрватски воен аналитичар: Дронот кој падна во…

Денеска се случила експлозија во градот Киреевск…