Битиќи: Предметите не застаруваат заради измените на…

Вицепремиерот Фатмир Битиќи во гостување во Само…

Професорот Калајџиев: Ефект не се постигнува со…

Подобро е да се осигура дека злоупотребите…

(Видео) Бугарите собираа пари за да ги…

МВР вчера уапси 19 бугарски навивачи пред…

Изречени казни од 750.000 денари за маркетите…

Државниот пазарен инспекторат во периодот од 20…

И не им доаѓа паметот: 334 казни…

– Секторот за внатрешни работи Скопје вчера…

170 мајки добиле покана за на суд…

Покани за на суд почнале да пристигнуваат…

Добра вест: Ковид-прекршителите ќе добијат условна наместо…

Добра вест за луѓето кои имаат прекршоци…

Само во Скопје МВР казни 157 возачи…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

МВР со полни раце работа: 170 казни…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Да капне и во буџетот нешто: Само…

Само во декември 2022 сообраќајната полиција од…