Македонците од Мала Преспа во Канада ја…

Македонското друштво „Мала Преспа” од Канада ја…

Започна со работа првата дестилара за македонска…

Дестиларата на семејството Петровски, наши иселеници од…

Ништо од помирувањето: Русија прогласи сто Канаѓани…

Руското Министерство за надворешни работи денеска соопшти…

Страшно обвиннување од Трудо: Кина се мешала…

Канадскиот премиер Џастин Трудо ја обвини Кина…

Канада најави голема воена помош за Украина

Канадската министерка за одбрана Анита Ананд денеска…

Европските и светски лидери со поддршка за…

Неколку европски и светски лидери веќе остварија…

(Видео) Куќи паѓаат во морето: Страшно невреме…

Силната бура „Фиона“ го зафати источниот дел…

(Видео) Руската амбасада во Отава нападната со…

Руското Министерство за надворешни работи го повика…

Буџаку и Куќи го поминаа собранискиот филтер:…

Номинираните амбасадори во Канада и во Норвешка,…

Дури сега ќе мрзнат? “Цајт”: Шолц не…

Шолц не успеа да постигне договор во…